Erazaban 10% krem

Dostępność:
szt.
18,80 zł

Erazaban to lek działający na wirusa opryszczki.

Zaczyna działać wcześniej w porównaniu do profilu działania innych leków na opryszczkę. Dzięki obecności dokozanolu 10% Erazaban wzmacnia barierę ochronną zdrowej komórki skóry i nie pozwala wirusowi opryszczki wniknąć do jej wnętrza. W ten sposób zapobiega namnażaniu się wirusa, dzięki czemu skraca czas trwania i może łagodzić przebieg opryszczki.

Działanie kremu:

Erazaban zmniejsza uciążliwe objawy opryszczki, takie jak: ból, mrowienie, kłucie oraz  świąd, szybko się wchłania i nie pozostawia  śladów na ustach. Ponadto, posiada właściwości nawilżające. Można go stosować w czasie ciąży i karmienia piersią.

Erazaban działa najskuteczniej, gdy zostanie zastosowany w chwili wystąpienia wczesnych objawów opryszczki.

Skład preparatu:

1 g kremu zawiera 100 mg dokozanolu.

Inne składniki: sacharozy stearynian i distearynian, lekki olej mineralny, glikol propylenowy, alkohol benzylowy i woda oczyszczona.

Stosowanie:

Dla dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia do samodzielnego leczenia opryszczki:

Na miejsca występowania zmian na twarzy i wargach już w momencie pojawienia się pierwszych objawów (mrowienie, pieczenie, świąd, kłucie, zaczerwienienie).

5 razy dziennie (średnio co 3 godziny w ciągu dnia), aż do całkowitego wyleczenia opryszczki zwykle przez 4-6 dni, jednak nie dłużej niż 10 dni.

Przeciwwskazania:

Nie stosować jeśli u pacjenta stwierdzono nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku.

Działania niepożądane:

Zaburzenia układu nerwowego: bardzo często: ból głowy.

Zaburzenia skóry: często: zaburzenia skóry obejmujące suchość skóry, wysypki oraz obrzęk twarzy występujące w miejscu nałożenia kremu.

Ostrzeżenia i środki ostrożności:

Ciąża i karmienie piersią:

Erazaban 10% Krem może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią.